O NÁS

To jsme my, Michaela a Radim.

M+R+L

Jak to vlastně začalo?

Semínko myšlenky na bezobalový obchod bylo zasazeno v roce 2014 u jednoho z nás dvou a semínko myšlenky kavárny se u druhého z nás táhne snad ještě déle. Začalo to v Olomouci a táhne se to s námi přes Skotsko, Thajsko až do samotného Bzence. Tady, na vinařské půdě pod Starým hradem, se uchytila vedle sebe a začala klíčit.

Přes debaty na téma Zero Waste u šálku čaje či kávy jsme se dostali k nákupům potravin ve velkých baleních, které jsme distribuovali mezi náš okruh podobně smýšlejících lidí. Jenže pořád někde jezdit za příjemným posezením, vymýšlet místa a časy předání našich nákupů mezi přáteli, není úplně ono. Zvlášť, pokud člověk nechce jezdit bezhlavě autem sem a tam.

A tak jednoho krásného slunného dne, přesně 22. dubna 2018, jsme nechali vykouknout první lístky našich naklíčených myšlenek. Spojili jsme je dohromady nad prostorem, který se nám nabízel, a zjistlili, že takto můžeme společně růst. Z myšlenek se stala vize bezobalového obchodu s kavárnou. Místo, kde se mohou lidé setkávat u čaje či kávy a navíc si nakoupit do vlastních obalů. Teď se každým dnem stává naše vize realitou.