První rok v Kafe bez Obalu

V srpnu 2019 Kafe bez Obalu - bezobalový obchod a kavárna - oslavilo svůj první rok od otevření. Od jeho prvních dní až po nynější dobu se díky Vám a Vašim nákupům velmi rozšířil sortiment nabízených potravin a ekodrogerie, a také se ustálil provoz kavárny. Spolu s Vámi jsme planetě ušetřili min. 10 kg plastu na vážené drogerii (a to opravdu není málo!), 8 kg plastu na stáčených olejích (řepkový i slunečnicový), ve skleničkové bance jsme protočili přes 400 ks sklenic různých velikostí, prodejem benefičních předmětů ve výši 3300,- jsme pomohli Azylové farmě Jarikhandě

Jsme součástí projektů Dolej si (kdokoli k nám může přijít a požádat o pitnou vodu z kohoutku do vlastní láhve - zdarma) a Precyklátorství (sbírej body za bezobalové nakupování a účastni se tak každý měsíc o slosování dárečků...). 

                                                  jarikhanda                  precyklátor                  DSC03498

Proběhla povídání nejen o dálných cestách: ekoložka Gita Matlášková nás zasvětila do tajemství zatajovaného ostrova a tamější záchraně želv, o cestě po Indii nám povyprávěl synolog a cestovatel Ondřej Zdráhal a o hněvu a práci s ním nám pověděla Hana Šťastná. Několik večerů jsme věnovali společenským deskovým hrám. Ve spolupráci s lesní školkou Petrklíč z. s. proběhlo několik workshopů. Konkrétně výroba domácí kosmetiky a Ručně vyráběné dárky (pomáda na rty, tuhý parfém, domácí vazelína…), Dílna animovaného filmu a několik besed (o možnostech dobrovolnictví v Evropě, o možnosti vzniku lesní školy). Společně s nimi a s podporou Města Bzenec jsme také uspořádali na bzeneckém náměstí happening na podporu férového nakupování i oslavu Dne Země. 

Všem Vám moc děkujeme za přízeň, podporu i spolupráci a těšíme se na další společně prožitý rok!

utajovany_ostrov_web_1