První rok v Kafe bez Obalu

V srpnu 2019 Kafe bez Obalu - bezobalový obchod a kavárna - oslavilo svůj první rok od otevření. Od jeho prvních dní až po nynější dobu se díky Vám a Vašim nákupům velmi rozšířil sortiment nabízených potravin a ekodrogerie, a také se ustálil provoz kavárny. Spolu s Vámi jsme planetě ušetřili min. 10 kg plastu na vážené drogerii (a to opravdu není málo!), 8 kg plastu na stáčených olejích (řepkový i slunečnicový), ve skleničkové bance jsme protočili přes 400 ks sklenic různých velikostí, prodejem benefičních předmětů ve výši 3300,- jsme pomohli Azylové farmě Jarikhandě

Jsme součástí projektů Dolej si (kdokoli k nám může přijít a požádat o pitnou vodu z kohoutku do vlastní láhve - zdarma) a Precyklátorství (sbírej body za bezobalové nakupování a účastni se tak každý měsíc o slosování dárečků...). 

                                                  jarikhanda                  precyklátor                  DSC03498

Proběhla povídání nejen o dálných cestách: ekoložka Gita Matlášková nás zasvětila do tajemství zatajovaného ostrova a tamější záchraně želv, o cestě po Indii nám povyprávěl synolog a cestovatel Ondřej Zdráhal a o hněvu a práci s ním nám pověděla Hana Šťastná. Několik večerů jsme věnovali společenským deskovým hrám. Ve spolupráci s lesní školkou Petrklíč z. s. proběhlo několik workshopů. Konkrétně výroba domácí kosmetiky a Ručně vyráběné dárky (pomáda na rty, tuhý parfém, domácí vazelína…), Dílna animovaného filmu a několik besed (o možnostech dobrovolnictví v Evropě, o možnosti vzniku lesní školy). Společně s nimi a s podporou Města Bzenec jsme také uspořádali na bzeneckém náměstí happening na podporu férového nakupování i oslavu Dne Země. 

Všem Vám moc děkujeme za přízeň, podporu i spolupráci a těšíme se na další společně prožitý rok!

utajovany_ostrov_web_1

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení